همیشه آرزو داشتم یک مرجع بزرگ برای بخش شبکه و امنیت وجود داشته باشد که هم از آموزش های آن بهرمند شویم هم نظرات خود را باهم به اشتراک بگذاریم نام آن آرزو امروز گروه فنی و مهندسی فرهنگ رایانه میباشد

آخرین اخبار
گروه فنی و مهندسی فرهنگ رایانه > دسته‌بندی نشده  > تاثیر شیوع ویروس کرونا در فناوری

تاثیر شیوع ویروس کرونا در فناوری

تاثیر شیوع ویروس کرونا در فناوری(تجزیه و تحلیل)

یک مرکز تجزیه و تحلیل داده‌ی معتبر، با بررسی پارامترهای مختلف در گزارشی اعلام کرد میزان فروش تلفنهای همراه تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا خواهد کرد.

تاثیر شیوع ویروس کرونا در فناوری

 

 

 

مرکز تجزیه و تحلیل داده‌ی TrendForce در گزارشی، نتایج بررسی درباره‌ی تاثیر اقتصادی شیوع ویروس کرونا روی دنیای فناوری را منتشر کرد.  شیوع ویروس کرونا در ماه‌ های گذشته، تاثیر چشم‌گیری روی شرکت‌های فناوری داشته است.

مبادله‌های تجاری زیادی تااین لحظه لغو شده‌اند. اپل هم انتظار دارد درآمدی کم‌تر از پیش‌بینی‌های پیش از شیوع این ویروس کسب کند.

TrendForce در گزارش خود بخش‌های مختلف صنعت فناوری را به صورت جداگانه بررسی کرده است.

 

    تاثیر شیوع ویروس کرونا در فناوری(تلفن های همراه و لپ تاپ و اپل واچ و …)

 

به گزارش خبرگزاری ورج، بخش‌های مهم و جالب این گزارش به شرح زیر است:

  • انتظار می‌رود میزان فروش تلفن‌های همراه هوشمند در بهار سال ۲۰۲۰، نسبت به دوره‌ی مشابه در سال ۲۰۱۹، تا ۱۲ درصد کم‌ شود. چنین کاهش فروشی، بهار سال ۲۰۲۰ را به بدترین فصل این صنعت در ۵ سال اخیر تبدیل خواهد کرد. زنجیره‌ی تامین مواد اولیه در این صنعت به شدت وابسته به نیروی انسانی است و به همین دلیل شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی روی بازار تلفن‌های همراه هوشمند خواهد داشت.

 

  • بازار حافظه‌های DRAM و NAND به احتمال زیاد تاثیر چندانی نخواهند دید. دلیل این پیش‌بینی ذخیره‌ی کافی مواد اولیه و وابستگی کم این صنعت به‌ نیروی انسانی است. تولید کننده‌های بزرگ این صنعت مانند سامسونگ و SK Hynix خط تولید محصولات خود را به اتوماسیون مجهز کرده‌اند.

 

  • بازار کنسول‌های بازی از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا به شدت تحت تاثیر قرار گرفته اما انتظار می‌رود محصولات نسل جدید این بازار باتوجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود موج شیوع کرونا تا پایان بهار فروکش کند، تاثیر کم‌تری بگیرد. دلیل این پیش‌بینی عرضه‌ی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ بعد از زمان پیش‌بینی فروکش موج شیوع کرونا و در فصل تعطیلات انجام خواهد شد. کاهش سود حاصل از فروش پلی استیشن ۴ و Xbox One، عادی و به دلیل انتظار برای عرضه‌ی محصولات نسل بعدی است. پیش‌بینی نمی‌شود محصولات تولید شده، پاسخگوی تقاضای بازار کنسول‌های بازی نباشند.

 

  • TrendForce پیش‌بینی می‌کند ساعت‌های هوشمند، لپ‌ تاپ‌ها و اسپیکرهای هوشمند بیشترین ضرر مالی را از شیوع ویروس کرونا تجربه کنند.بازار ساعت‌های هوشمند آماده کاهش ۱۶ درصد فروش است. البته این مسئله هم شایان ذکر است که محصولات هوشمند پوشیدنی همواره در نیمه‌ی دوم سال فروش بیشتری دارند چراکه محصولاتی مانند اپل واچ در این مقطع از سال به‌روزرسانی می‌شوند
اشتراک گذاری
ملیحه میرزاخانلو

همیشه آرزو داشتم که یک شرکت کامل باشه که نیاز های مردم و در ضمینه های آیتی و مجازی برطرف کند.اسم اون آرزو امروز فرهنگ رایانه است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید