همیشه آرزو داشتم یک مرجع بزرگ برای بخش شبکه و امنیت وجود داشته باشد که هم از آموزش های آن بهرمند شویم هم نظرات خود را باهم به اشتراک بگذاریم نام آن آرزو امروز گروه فنی و مهندسی فرهنگ رایانه میباشد

آخرین اخبار
گروه فنی و مهندسی فرهنگ رایانه > دسته‌بندی نشده  > پرینت سه بعدی قرنیه چشم انسان برای نخستین بار

پرینت سه بعدی قرنیه چشم انسان برای نخستین بار

دانشمندان برای اولین بار موفق به پرینت سه‌بعدی قرنیه‌ی چشم انسان شدند، این روش قبلا برای تولید قلب و بافت مصنوعی هم تست شده است.

دانشمندان بخش‌هایی از قرنیه‌ی چشم انسان را با روش پرینت سه‌بعدی در آزمایشگاه تولید کردند و این به معنی توانایی بالقوه‌ی انسان در تولید اجزای حیاتی بدن و نجات جان میلیون‌ها نفر از نابینایی مرتبط با آسیب قرنیه خواهد بود.

قرنیه، دیواره‌ای در اطراف چشم است که به تمرکز یا فوکوس مناسب چشم کمک می‌کند و درعین‌حال از چشم در مقابل دنیای بیرون هم محافظت می‌کند. این در حالی‌ است که بیماری‌هایی مثل تراخم (بیماری عفونی چشم) می‌توانند بینایی چشم انسان را به‌کلی از بین ببرند. در سراسر دنیا تقریبا ۱۰ میلیون نفر در انتظار پیوند قرنیه به سر می‌برند پنج میلیون دیگر هم به دلیل جراحت قرنیه به‌طور کامل نابینا شده‌اند.
قرنیه‌های پرینت‌شده به روش سه‌بعدی، وارد مرحله‌ی تست شده‌اند و در چند سال آینده می‌توانیم از آن‌ها برای عمل پیوند استفاده کنیم. بااین‌حال، در حال حاضر ثابت کردیم که پرینت قرنیه با استفاده از مختصات دریافتی از چشم انسان امکان‌پذیر است و این روش پتانسیل مبارزه با این کمبود را در سراسر جهان خواهد داشت.

اشتراک گذاری
ملیحه میرزاخانلو

همیشه آرزو داشتم که یک شرکت کامل باشه که نیاز های مردم و در ضمینه های آیتی و مجازی برطرف کند.اسم اون آرزو امروز فرهنگ رایانه است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید